Aktuálna edícia v predaji: Veľká noc

 

V ideálnom svete by si všetky krmivá pre psov boli rovné. Namiesto toho majú majitelia psov k dispozícii obrovské množstvo možností, pričom všetky tvrdia, že sú to najlepšie krmivo pre psov na trhu. Prechádzať sa týmito možnosťami, aby ste našli značku krmiva pre psov, ktorá je zdravá, cenovo dostupná a príťažlivá pre vášho domáceho maznáčika, je často frustrujúca. Zostavili sme odborné rady, ktoré vám pomôžu zúžiť možnosti.

Čo robí krmivo pre psov „dobrým“?

Psy, na rozdiel od mačiek, nie sú striktné mäsožravce. Zatiaľ čo mäso tvorí väčšinu ich stravy, domáce psy môžu tiež získavať živiny z obilnín, ovocia a zeleniny. Tieto nemäsové potraviny nie sú len plnivá, ale môžu byť cenným zdrojom základných vitamínov, minerálov a vlákniny. Dobré krmivo pre psov bude obsahovať mäso, zeleninu, obilniny a ovocie. Najlepšie krmivá pre psov obsahujú vysokokvalitné verzie týchto zložiek, ktoré sú vhodné pre tráviaci systém vášho psa.

Výživa krmiva pre psov

Najlepšie krmivo pre psa pre vášho psieho spoločníka by malo spĺňať jeho nutričné ​​potreby. Zatiaľ čo väčšina komerčných značiek krmiva pre psov je špeciálne formulovaná s aspoň minimálnymi nutričnými požiadavkami pre psov, je dôležité si uvedomiť, že nie každý pes má úplne rovnaké nutričné ​​potreby.

Psy počas svojho života vyžadujú širokú škálu živín v rôznych množstvách. Výživové potreby šteňaťa sa líšia od potrieb dospelého psa, a preto je dobré kŕmiť svojho mladého psa kŕmnou zmesou alebo krmivom pre všetky fázy života. Ak si nie ste istí rozdielmi vo výživových požiadavkách medzi šteňatami a dospelými, poraďte sa so svojim veterinárom, ktorý Vám poradí a odporučí správne krmivo pre psov spolu s odporúčaným množstvom podľa hmotnosti a veku. Psy a šteňatá veľkých plemien majú iné požiadavky na výživu ako psy a šteňatá malých plemien.

 

Najlepšie krmivo pre šteniatka

Výživové potreby psov sa počas ich života menia. Šteniatka majú iné nutričné ​​potreby ako dospelí psi a starší psi majú svoje vlastné nutričné ​​​​ohľady. Väčšina spoločností vyrábajúcich krmivo pre psov ponúka špeciálne formulované krmivá pre šteňatá pre každú fázu života psa, čo uľahčuje zúženie vášho výberu. Ak máte obavy z toho, ktoré krmivo je pre vášho psa najlepšie, poraďte sa so svojím veterinárom, aby ste zistili, aké krmivo je pre vášho psa vhodné.

Ingrediencie

Zoznam zložiek na etikete krmiva pre psov vám nepovie o kvalite zložiek alebo o tom, odkiaľ pochádzajú, a niektorí výrobcovia rozdeľujú zložky, aby bola distribúcia rovnomernejšia. Napríklad rôzne druhy kukurice, ako je kukurica vo vločkách, mletá kukurica alebo šrotovaná kukurica, môžu byť uvedené samostatne. To znižuje kukuricu na zozname prísad, aj keď skutočný obsah kukurice v potravinách je vysoký. Mäso je ďalšou zložitou ingredienciou. Celé mäso obsahuje veľké percento hmotnosti vody, čo znamená, že celkové percento mäsa po spracovaní je nižšie, ako sa zdá. Mäsová múčka, na druhej strane, znie pre ľudí menej príťažlivo, ale v skutočnosti obsahuje viac mäsa ako „celé mäso“, pretože neexistuje žiadna hmotnosť vody, ktorá by sa dala z výpočtu vyradiť. Aj keď vám zoznam ingrediencií nemusí povedať o kvalite ingrediencií, povie vám, čo je v potravinách. Toto je obzvlášť dôležité pre psov so špeciálnymi stravovacími potrebami alebo alergiami a je to užitočné aj pre majiteľov, ktorí chcú kŕmiť svojich psov špecifickými zdrojmi vlákniny, bielkovín a sacharidov. Ako dlhoroční chovatelia, by sme Vám odporučili krmivá lokálnych výrobcov, ktoré sú mnohokrát drahšie, ale ich kvalita zodpovedá cene a niekedy aj presahuje kvalitou stanovenú cenu. Preto ak máte možnosť podporiť domestikované značky suchého, alebo mokrého krmiva pre psy, určite tak urobte 🙂