Aktuální téma: Velikonoce

Ako správne vybrať pamlsky pre Vášho miláčika?

Pamlsky sú super spôsobom, ako odmeniť svojho psíka a preukázať mu trochu lásky naviac. Tieto špeciálne mňamky môžu byť čokoľvek, od domácich sušienok až po balíček z pekárne pre psíkov, alebo dokonca len kúsok steaku z vášho vlastného taniera. Ako môžete pri všetkých týchto možnostiach zvoliť pre svojho psa tú pravú pochúťku?

Výhoda pamlskov

Všetky psy si zaslúžia odmenu. Pochúťky môžu byť dobrá vec. Niektoré sú určené na zlepšenie zdravia zubov psov. Obľúbený pamlsok môže vášmu psovi tiež poskytnúť veľkú motiváciu počas tréningu alebo s ním viete podporiť lepšie správanie.

Keď dobré pamlsky škodia

Mnohé z pochúťok, ktoré psy milujú najviac, majú vysoký obsah tukov alebo cukrov. Môže to byť skrytá príčina priberania na váhe, pretože je ľahké stratiť prehľad o množstve pamlskov, ktoré rozdáte v priebehu dňa, čo zvyšuje riziko vzniku mnohých zdravotných problémov. V závislosti od úrovne aktivity môže 20-kilový pes spáliť iba 700 kalórií denne. Ak jeden veľký psí pamlsok obsahuje 100 kalórií, iba 2 alebo 3 z nich pridané do jeho bežnej dennej stravy, ho môžu priviesť k nadmernej konzumácii. Ak má váš pes nadváhu, pamlsky si nechajte iba na veľmi zvláštne príležitosti alebo si vyberte pamlsky s nízkym obsahom kalórií.

Psík a zvyšky zo stola

Je ťažké odolať týmto prosebným hnedým očkám pod stolom, ale ak sa poddáte, môže sa stať s Vášho psíka „otrava“, ktorá neustále prosí a vyžaduje pozornosť. Zvyšky stola majú zvyčajne vysoký obsah tuku a cukru a môžu narušiť trávenie vášho psa a tiež mu zničiť chuť k výživovo vyváženému jedlu, ktoré by mal jesť. K obezite prispievajú aj zvyšky zo stola.  

Správny výber pamlskov pre psíka

Nechcete svojho psa pripraviť o pamlsky, ale ako si pre neho vyberiete správne dobroty? Vyberte si pamlsky vyvinuté špeciálne pre psov. Sú navrhnuté tak, aby potešili jeho chuťové bunky bez toho, aby mu narušili bruško.    Ponuka pochúťok, ktoré majú pridané výživné látky alebo výhody pre zuby.    Skúste dať svojmu psíkovi čerstvú zeleninu, ako je mrkva, zelené fazuľky alebo brokolica. Majú nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny. Niektoré stolové jedlá však môžu byť pre psov škodlivé alebo toxické. Nikdy nekŕmte svojho psa cibuľou, čokoládou, hroznom alebo hrozienkami. Skôr ako ich ponúknete psovi, opýtajte sa svojho veterinárneho lekára na ďalšie potraviny.  Majte prehľad o kalóriách v pochutinách a odčítajte ich od celkovej dennej stravy vášho psa, aby ste zabránili nadmernému požívaniu.    Uistite sa, že váš pes konzumuje svoje nutrične vyvážené jedlo skôr, ako si dopraje pamlsky.    Snažte sa udržiavať pochúťky pod 10 percent jeho stravy. Vďaka širokej ponuke maškŕt pre psov sa snažte robiť múdre rozhodnutia. Skontrolujte prísady a obsah tuku. Opýtajte sa svojho veterinárneho lekára na správny druh pochúťky pre vášho domáceho maznáčika. Ak je váš pes zdravý a stravuje sa vyvážene, jeho život môžete obohatiť o občasnú zdravú pochúťku.

 

[contact-form to=”podpora@baf.sk” subject=”podpora@baf.sk”][contact-field label=”Aké pamlsky obľubuje Váš psík?” type=”text”][/contact-form]